500 zł na dziecko online przez Internet WNIOSEK, ZASADY, DOKUMENTY. Zobacz cały wzór wniosku 500+

500 zł na dziecko online. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało ostateczną wersję wniosku, jaki trzeba spełnić, aby dostać 500 złotych na dziecko. Wnioski o 500 zł na dziecko będzie można założyć m.in. przez Internet. Pierwszym bankiem i na razie jedynym, jaki będzie udostępniał ewentualność składania wniosków online o wypłatę świadczeń w programie „Rodzina 500 plus” będzie PKO Bank Polski. 500 zł na dziecko online przez Internet WNIOSEK, ZASADY, DOKUMENTY

Bank PKO BP oficjalnie potwierdził, że dzięki bankowości elektronicznej będzie można ściągać wnioski o świadczenia z programu „500+”. Pierwszym bankiem i na razie jedynym, kto będzie udostępniał możliwość składania wniosków online o wypłatę świadczeń w programie „Rodzina 500 plus” będzie PKO Bank Polski. System zacznie działać 1 kwietnia.

500 zł na dziecko online przez Internet WNIOSEK, ZASADY, DOKUMENTY. Zobacz cały wzór wniosku 500+ – PKO BP pracuje nad udostępnieniem wszystkim klientom możliwości składania wniosków o świadczenia w programie „Rodzina 500 plus” w bankowości internetowej. Taką alternatywa będą mieli klienci PKO BP, jak i ci, którzy korzystają z oferty Inteligo – mówi Łukasz Świerzewski, rzecznik PKO BP.
– Możliwość wypełnienia i złożenia wniosku w bankowości internetowej dotyczy wniosku o świadczenie w ramach programu „Rodzina 500 plus”. Korzystając z bankowości elektronicznej będzie da się wejść na przyporządkowany formularz, w następnej kolejności klient zostanie przeprowadzony przez wszystkie niezbędne pola do wypełnienia. Ponadto wymagane załączniki dokumentów będzie można zamieścić w formie pdf lub skanów – dodaje Świerzewski. Procedura ma przypominać tę, która dzisiaj obowiązuje przy składaniu online wniosku o kredyt czy inną usługę bankową.

– Wniosek będzie trafiał do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS). Resort przekaże go do odpowiedniej gminy. Następnie w gminie, po numerze PESEL, ta automatycznie będzie posiadała wszystkie niezbędne informacje, np. dane o wysokości uzyskiwanych dochodów czy liczby posiadanych dzieci. Całą „biurokrację” bierze na siebie bank – tłumaczy Bartosz Marczuk, podsekretarz stanu w MRPiPS. 500 zł na dziecko online WNIOSEK, ZASADY, DOKUMENTY Osoba, która złoży wniosek w programie 500 + za pośrednictwem bankowości elektronicznej, może wskazać konto, na które będzie chciała otrzymywać środki z tego programu. Jak zapewniają przedstawiciele PKO BP, będzie to mogło być konto zarówno w ich banku, jak i innym wskazanym przez potencjalnego beneficjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *