Makijaż

Makijaż – dobry podkład

 

Kupując podkład nie dobieramy jego koloru nakładając podkład na rękę. Nakładamy odrobinę z testera na twarz i przyglądamy się jak wygląda pomalowany fragment w świetle dziennym. Przeglądając się efektowi pomalowania tylko w sztucznym oświetleniu sklepowym, narażamy się na popełnienie błędu i zły wygląd w naturalnym świetle.
Warto wybierać półpłynne fluidy, gdyż łatwiej je rozprowadzić, aby były niemal niewidoczne. W przypadku, gdy nasza twarz, w ciągu dnia zaczyna błyszczeć, należy przetrzeć skórę bibułką matującą. Powszechnie stosowane, w takiej sytuacji, przypudrowanie powoduje, że twarz z wieloma warstwami pudru zaczyna wyglądać jak maska, a zmarszczki zamiast być ukryte stają się podkreślone.

 

Makijaż – malowanie rzęs

 

Przed nałożeniem tuszu można oprószyć rzęsy transparentnym pudrem, który powoduje, że mascara mocniej przylgnie do rzęs.
Malowanie rzęs zaczynamy od malowania ich końcówek. Szczoteczką od mascary pociągamy delikatnie końcówki rzęs u jednego oka, a następnie u drugiego. Powtarzamy kilka razy.
Dopiero teraz malujemy rzęsy od nasady w górę, do końca. Wykonujemy delikatne ruchy zygzakowate (w prawo i w lewo). Przesuwanie szczoteczki prosto w górę spowoduje sklejenie się rzęs. Jeśli mimo prawidłowo wykonanego makijażu, rzęsy się skleją, specjalnym grzebyczkiem rozczesujemy włoski, zanim mascara wyschnie i myślimy o wypróbowaniu innego tuszu.

Makijaż – malowanie brwi

 

Najlepsze efekty daje malowanie brwi za pomocą cieni i płaskiego, sztywnego pędzelka. Na rynku dostępne są specjalne palety do malowania brwi, ale z powodzeniem sprawdzają się również zwykłe cienie do powiek w odpowiednim kolorze.
Pędzelek do malowania brwi powinien być niewielki, płaski i mieć końcówkę ściętą pod kątem. Takim pędzelkiem, łatwiej niż gąbeczką, nabieramy niewielką ilość cienia i nakładamy, powolnym ruchem, na łuk brwiowy, od środka do zewnątrz.
Należy pamiętać, iż powtarzanie czynności powoduje zintensyfikowanie koloru, na czym nie zawsze powinno nam zależeć, zwłaszcza gdy chodzi o makijaż dzienny.

Trwały makijaż ust

 

Pierwszym krokiem w malowaniu ust jest obwiedzenie ich konturu kredką do ust w kolorze pomadki lub kolorze cielistym -nude.  Jeśli chcemy powiększyć wargi, kreskę wykonujemy po zewnętrznej krawędzi. Następnie nakładamy bardzo ciemną warstwę podkładu. Malujemy usta pomadką. Najlepiej przy pomocy pędzelka, od zewnętrznego kącika do środka. Pokrywamy usta cienką warstwą pudru.
Na zakończenie aplikujemy ostatnią warstwę szminki lub błyszczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *