Maseczki upiększające

Oprócz toników i kremów szeroko używanych w kosmetyce istotne znaczenie mają maseczki działające szybko i skutecznie, ponieważ zawierają aktywne składniki, które łatwo się wchłaniają.
Po zastosowaniu maseczek skóra nabiera zdrowego wyglądu. Aby efekty były jak najlepsze, maseczki warto nakładać po kąpieli, gdy wilgotne powietrze otwiera pory skórne, co ułatwia wchłanianie odżywczych substancji.

Rodzaje maseczek:

Maseczki oczyszczające  stosuje się w celu usunięcia zrogowaciałego naskórka. Rozświetlają one skórę, nadając jej świeży, zdrowy wygląd.

Maseczki nawilżające zmiękczają naskórek, likwidując uczucie ściągnięcia, nawilżają i spłycają zmarszczki. Stosowane są do wszystkich rodzajów cer.

Maseczki odżywcze dostarczają skórze korzystnych dla niej tłuszczów, witamin i składników odżywczych.

Maseczki ściągające stosowane są w celu zamknięcia porów po zabiegu oczyszczania skóry. Zwykle w swoim składzie zawierają tlenek cynku, kredę, ziemię  okrzemkową, węglan magnezu i są pozbawione tłuszczów.

Maseczka z marchwi – odświeża, wygładza, poprawia koloryt skóry
1 – 2  marchewki obieramy i ścieramy na tarce z małymi oczkami. Dodajemy żółtko i jedną łyżkę mąki ziemniaczanej. Nakładamy maseczkę na twarz. Po 15 minutach zmywamy najpierw ciepłą, a później zimną wodą.

Maseczka z białka kurzego – działa oczyszczająco i ściągająco.
Świeżo ubite białko nakładamy równomiernie na całą powierzchnie skóry poddawanej zabiegowi i pozostawiamy do czasu aż białko zaschnie. Następnie zmywamy maseczkę wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *