Ochrona przed mrozem

Zima to czas, kiedy nasza skóra narażona jest na szkodliwe działania czynników atmosferycznych. Mróz, śnieg, zimny wiatr, negatywnie wpływają na skórę twarzy i rąk, czyli tych części ciała, które zimą najczęściej są odsłonięte. Oprócz ciepłej czapki i rękawic stosujemy więc odpowiednie kosmetyki, które ochronią delikatną skórę przed odmrożeniem.
Do twarzy zaleca się używanie tłustych, odżywczych kremów z filtrami chroniącymi przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, bogatych w witaminę A i E. Należy je stosować w ciągu dnia, tak aby twarz miała zapewnioną stałą ochronę. Na noc możemy nakładać kremy lekkie o działaniu nawilżającym. Funkcję ochronną w czasie zimy pełni także makijaż. Podkład i sypki puder osłaniają skórę przed zimnem i mrozem.
W tym czasie ważna jest również odpowiednia pielęgnacja ust. Częste stosowanie pomadki ochronnej zabezpieczy delikatną skórę ust przed niekorzystnym wpływem niskich temperatur.
Wysuszone i szorstkie dłonie to sygnał, że skóra domaga się intensywnej pielęgnacji. Aby przywrócić jej naturalny stan, należy używać kremów do rąk np. z gliceryną.
Zimą należy szczególnie zadbać o małe dziecko. Wybierając się z nim na spacer, pamiętajmy, że temperatura powietrza nie powinna być niższa niż -10 stopni i maluch nie powinien przebywać na zewnątrz dłużej niż 1,5 godziny – pozwoli nam to uniknąć przeziębienia. Ubieramy dziecko na cebulkę ( kilka warstw odzieży ), by nie dopuścić do wychłodzenia organizmu. Najlepsza pora na zimowy spacer z dzieckiem to południe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *