Wpływ zmiany nawyków żywieniowych na zdrowie

Nawet bardzo małe zmiany mogą znacząco poprawić Twoje zdrowie. Jednym z kluczy jest prawidłowe odżywianie, a porady żywieniowe z różnych źródeł są często sprzeczne ze sobą. Należy pamiętać, iż nie ma „magicznego” środka. Krótkoterminowe diety mogą pomóc schudnąć, ale są trudne do utrzymania, a na dłuższą metę mogą być nawet niezdrowe. Witaminy w pigułkach powinny być przyjmowane tylko na zalecenie lekarza, najwięcej wartościowych składników odżywczych znajdziemy w odpowiednio zbilansowanej i różnorodnej diecie. Najważniejszy jest wybór zdrowej żywności i pozostawanie w kontakcie z lekarzem lub dietetykiem.
Znajdź swoje mocne i słabe punkty w obecnej diecie.

Czy spożywasz pół kilo owoców i warzyw każdego dnia?
Czy regularnie jesz produkty bogate w błonnik, całe ziarna?
Czy w Twojej diecie jest wystarczająco dużo wapnia?

Jeśli nie, to dodaj więcej tych produktów do codziennej diety. Historie ludzi korzystających ze specjalnych środków lub niesamowitych diet widziane w telewizji czy w czasopismach, są tylko zwykłymi reklamami. Osoby występujące w tych reklamach są zazwyczaj bardzo dobrze opłacane, aby potwierdzić publicznie rzekomą skuteczność produktu.
Prawie każdy może wiele skorzystać na ograniczeniu spożycia tłuszczy. Spróbuj tylko jedną lub dwie z następujących zmian.
Zamiast smażenia mięsa, piecz, griluj, gotuj.
Zdejmij skórę z kurczaka lub indyka, zanim go zjesz.
Jedz rybę co najmniej jeden raz w tygodniu.
Ogranicz spożycie dodatkowego tłuszczu, takiego jak masło i margaryna na chleb. Śmietana na ziemniaki i sosy sałatkowe. Używaj wersji nisko tłuszczowych lub beztłuszczowych tych produktów.
Jedz dużo warzyw i owoców jako posiłek i przekąska.
Pamiętajmy że napoje owocowe, energetyczne, bezalkoholowe mogą zawierać bardzo dużą ilość cukru.
Zdrowe odżywianie i regularne ćwiczenia są bardzo zdrowe dla organizmu i nawet jeśli waga od razu się nie zmienia to naprawdę warto spróbować choć kilku powyższych porad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *